sobota, 9 listopada 2013

Pochwalimy się troszkę ;)

Przyznam szczerze, że trochę nad tym myślałam - chwalić się, czy nie? - z jednej strony miło, że zostaliśmy docenieni w naszych staraniach, z drugiej strony  ... nic takiego :) Ale zacznę od początku.
Jakiś czas temu w skrzynce pocztowej znaleźliśmy zaproszenie na uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej gminie. To już druga taka uroczystość, na której mieliśmy okazję być - pierwszy raz zaproszono nas w 2007 roku, ponieważ gmina nagrodziła nas wyróżnieniem "Najlepsza inwestycja roku 2007" :) Stajenka dostała nagrodę, która wprawiła nas w osłupienie :)  To był pierwszy nasz rok po przeprowadzce, co prawda z zewnątrz wyglądał dość dobrze, w środku ... ech ... :)
W tym roku gmina ogłosiła konkurs "Pamiętajmy o ogrodach", na który można było zgłaszać swoje ogrody i balkony. Potraktowaliśmy to trochę jak poligon, ponieważ wiele rzeczy było jeszcze do zrobienia, a konkurs był niemałą motywacją do szybkiej pracy :P Dzięki konkursowi wywieźliśmy sterty śmieci zalegających obok starej chałupy, zaprojektowaliśmy i przygotowaliśmy warzywnik, znaleźliśmy docelowe miejsce na batut dla dzieci i posprzątaliśmy wszystko dość gruntownie :) Dodatkowo, zaplanowaliśmy kolejne prace, które pewnie nigdy by się nie znalazły w naszym harmonogramie. Ogród wprawdzie jest bardzo młody, ma niewielkie rośliny, które jeszcze potrzebują czasu na to, żeby można było je podziwiać, ale ...
No właśnie, ale ogród chyba spodobał się komisji bo otrzymaliśmy III miejsce :) - jak mawia Mama Asi, jeszcze na podium ;) i w otoczeniu naprawdę pięknych ogrodów, które powstały wcześniej niż nasz. Po nagrodę pojechaliśmy całą naszą Czwórką, razem z naszymi córeczkami :)
W laudacji napisano:
 
"Wyróżniony ogród bardzo dobrze komponuje się z budynkiem mieszkalnym i zabudowaniami gospodarskimi oraz elementami wystroju, takimi jak sprzęty gospodarskie, meble i rzeźby, które bardzo dobrze podkreślają jego wiejski charakter.
Wykorzystanie koncepcji ogrodu starych drzew i elementów dawnego rolniczego zagospodarowania nieruchomości oraz wprowadzenie nowych nasadzeń harmonizujących się z już istniejącymi, podkreśla pierwotną wiejską koncepcję ogrodu i nadaje mu charakteru sielskości. Całość rozwiązania charakteryzuje się bardzo estetycznym wyglądem ogólnym.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje przemyślana i oryginalna koncepcja ogrodu warzywnego.
Dobór roślin oraz umiejętne zastosowane różnorodne elementy wystroju dowodzą, że właściciele ogrodu przy jego tworzeniu wykazali się wiedzą fachową zarówno z zakresu ogrodnictwa, jak i etnografii.
Ogród w znaczącym stopniu przyczynia się do podniesienia estetyki Gminy Witnica."
 
Podczas uroczystej sesji Rady Miasta wręczano też inne nagrody i odznaczenia. Wśród odznaczonych znaleźli się również nasi przyjaciele z Dąbroszyna, którzy aktywnie wspierają swoimi działaniami Klub Sportowy "Zew Dąbroszyn". Adam Grzegorczyk (prywatnie ojciec chrzestny mojej Hani :)) i Łukasz Żygielewicz otrzymali zaszczytne tytuły Społeczników Roku 2013! Cieszymy się bardzo, zwłaszcza że tak jak my, chłopaki należą do tzw. "nowo osiedlonych" mieszkańców wsi :)
 
Odbieramy nagrodę :)
 
Nasza ekipa :) od lewej: ja, Burmistrz, Jacek z dziewczynkami, Agnieszka Pundyk (nasza radna), Adam Grzegorczyk, Łukasz Żygielewicz i Marek Owczarczyk (Prezes Klubu "Zew Dąbroszyn")

 
Tym, którzy nie znają naszej historii, pokażemy najpierw nasze pierwsze zdjęcia - krótko po wejściu w posiadanie Stajenki wraz z przyległymi włościami :) Rok 2006 ...
 

 
 
 
... i rok 2013 :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teraz musimy nieco ochłonąć i ... póki jesień i zima, dokończyć remonty w Stajence :) Ech, życie ...
 
Odpoczywajcie, kochani, bo Święto Odzyskania Niepodległości przed nami :) Nie zapomnijcie wywiesić flagi! :)
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 


13 komentarzy:

Anstahe pisze...

Z całego serca gratuluję. Zrobiliście kawał dobrej roboty, tworząc jednocześnie swoje wymarzone miejsce na ziemi. Kiedyś spędziłam z Twoim blogiem czas od pierwszego do ostatniego wpisu, znam Waszą historię i mocno kibicuję, wpadając od czasu do czasu w niepisany zachwyt. Pozdrawiam.

Iga pisze...

pięknie !!! gratuluję z całego serca :) włożyliście ogrom pracy
pozdrawiam serdecznie

Dani pisze...

Gratuluję :)

kajka pisze...

Asiu, jak dla mnie nagroda bardzo zasłużona. Od dawna podziwiam z jaką miłością i mądrością podchodzicie do urządzania swojego miejsca na ziemi. Zostało to zauważone i nagrodzone i bardzo dobrze się stało. Gratuluję z całego serca!!!

koko1971 pisze...

Nagroda w pełni zasłużona ,włożyliście ogrom pracy ,więc z całego serca wielkie gratulacje!!!

Justyna pisze...

To takie miłe gdy ktoś doceni naszą pracę. Nawet codzienne małe słówko pochwały szepnięte przez sąsiada cieszy, no a takie wyróżnienie to naprawdę uskrzydla. Często do Was zaglądam i jestem pod wrażeniem waszych talentów i pracowitości , kibicuję wam z całego serca i gratuluję :)

Barbiken pisze...

GRATULUJE SERDECZNIE,BARDZO SIE NALEZAŁO!!!

Sunsette pisze...

No komu jak komu, ale Wam należało się to na pewno:))) Piszę jako stary kibic od czasów FM;))) I czekam na foto warzywnika! Uściski, kochana:)))

balerinaszydełkowanie pisze...

Gratuluje kochana i tego że w gronie przyjaciół nagroda odbierana - kissss
Miłego poniedziałku. aż nie wierzę że WOLNE :D
Uściski balerinka

Anex pisze...

Asiu! Serdeczne gratulacje! Jestem zakochana w Waszej Stajence, cudnie tam u Was jest:) Pozdrowienia serdeczne!

Moje marzenia pisze...

nagroda słusznie się należała,gratuluję serdecznie

ILA M pisze...

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia a także na Nowy Rok 2014 dużo zdrowia, jak najwięcej czasu w rodzinnym gronie, spokoju, wytrwałości w prowadzeniu bloga i inspirowaniu nas obserwatorów. Miłości, przyjaciół, spełnienia dużych i małych marzeń. Życzę też dużo siły w przeciwstawieniu się pędowi i szaleństwu dzisiejszego świata i możliwości bycia, życia i pracy w zgodzie ze sobą. Dziękuję za to, że jesteś i dzielisz się z nami cząstką swojego życia. Pozdrowienia i moc uścisków - Ila z Mazowsza.

aldia arcadia pisze...

Jestem pod wrażeniem!!